%1
Ahi Ruh Aysel Özpınar

Ahi Ruh


Basım Tarihi
2010-06
Sayfa Sayısı
141
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Basım Yeri
İstanbul
Stok Kodu
9789753685719
Boyut
13,5x19,5
Baskı
1125,00 TL 123,75 TL
(Bu ürünü aldığınızda 123 puan kazanacaksınız)
   123

Aysel ÖZPINAR

 

ÖNSÖZ Değişen ve gelişen dünyamız çok hızlı tüketilen zaman ve değerler… Bugüne kadar yaptığımız her şey bu günümüzü ve geleceğimizi oluşturacak… Dünyanın bir yerinde hiç tanımadığınız başka bir insan da sizin yaşadıklarınızı yaşıyor olabilir. Belki de bu acıyla mücadele ederken daha çok üretiyor. Belki hepimizden daha da insan oluyor… İnsanın zihninde taşıdığı bilgiler, düşünceler beden hareket etmese de hareket etmekte ve her düşüncenin ilk adımı zihinde atılmaktadır. İlk adımı atmak bir mücadelenin başladığının ifadesi, bir isteğin, gayretin göstergesidir… Ömür kısa ve yapacak çok şey var, maddi yada manevi açıdan yoksullaşırken insan zaman açısından da yoksullaştığını fark ettiğinde, fark edenlerin sıra dışı çabaları ile kendi formüllerini bularak başarı’ya ulaştıklarını görmekteyiz. İşte böyle bir sıra dışı gayretin başarı hikayesi bu… Herkesin geçemeyeceği o zor yollardan geçmeye cesaret etmiş, görünmeyen engellere takılmış pes etmemiş sıra dışı çaba ve gayretin hikayesi bu… Kendini onarma becerisini kazanmış, kendini bir kenara çekip haline dönüp Umutlarıyla, hayalleriyle, hedefleriyle kendini onarmanın, canlandırmanın yeniden başlamanın büyük cesaretini göstermiş, bazen anlamlı bir hedefe gidebilmek için anlamsız tekrarların ne büyük bir önem taşıdığının anlaşıldığı bir hikaye bu…

Hayatın için yararlı ip uçları çıkarmak, yaşadıklarından ve inan-dıklarınla çıktığın yolda her şeye ve her engele rağmen yürüyebilme cesaretini sadece kendi gayretine sarılarak bulan bir kişinin başarı hikayesi bu… Zihinde ettiği yolcukla bedeniyle gidemeyeceği yerlere gidip hissedip milyonlarca kilometreyi yapanların hikayesi bu… Cesaret, güven, dürüstlük, cömertlik, doğruluk, kardeşlik, sanatı geliştirme, kültürel değerlerimizi bugüne uyarlamak... Şair Aysel Özpınar’ın şiirlerini büyük kitlelerle buluşturmak için dört yıldır üzerinde çalıştığımız ‘‘Hayallerimi tut’’ projemiz kültürümüz ’den ilham alarak candan kardeşlik duygusuyla bu emanet görev vesileyle Ahilik sistemini tanımanın, anlamanın ve uygulamanın mutluluğunu yaşamaktayım. Kitabın ismini AHÎ RUH koyarak bu güzel sistemi günümüze uyarlayarak tanıtmak, hatırlatarak günümüze entegre etmek ve bundan sonraki hayatımda sürdürmek en büyük amacım… Bu emanet görevi yerine getirmemizde bize destek olan dostlarımıza minnettarlığımı sunarım. Güzel ve manevi duygularla küme-leşen ve yardımlaşarak ortaya çıkardığımız bu eserle sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
TEŞEKKÜR


Bir hayali gerçekleştirmek ve bir umuda ışık olmak için yola çıkmanın her şeyi araştırırken denerken, uygularken nasıl güzel öğ-renildiğini öğrenmenin güzel sonuçlarını yaşamanın büyük mutluluğunu yaşamaktayım. İmkânsız denilen bir yolun azimle ve iyi niyetlerle nasıl yolunu bulduğunun ispatı bu …
En gerçek şey, gerçeklerin sana yardım etmesiymiş bana bu tecrübeyi yaşattığı için Şair Aysel Özpınar’a teşekkürlerimi sunarım. Yaşanmış gerçek bir hikâyenin içinde olmak, buna vesile ile olan tüm yaşanan olaylara ve projeye katkı sağlayan dostlarımıza min-nettarım…
Bu kitap AHÎ RUH ismiyle Aysel Özpınar için projelendirilmiş bir kardeşlik eseridir.
Bu projeye birbirini tanımayan ancak belli zamanlarda huzur evine Aysel Özpınarı ziyarete gitmiş ya da bu proje ile tanışıp destek olan gönüllü kardeş bir ekipten oluşmaktadır.
Sistem Akaryakıt Petrolleri Sâhibi değerli Seyit Yılmaz’a Stüdyo kayıtlarımız için yapmış olduğu sponsorluğa ve projeye olan desteğine minnettarlığımızı teşekkürlerimizi sunarız.
Değerli Emin Baykırkık emekli TRT baş spikeri ve şiirleri seslendirme ve kitabın basılmasında ve projenin yürütülmesinde desteklerine teşekkürlerimizi sunarız.
Değerli Fikret Alan emekli TRT spikeri ve şiir seslendirme yaptıktan sonra Can çok merek ediyorum hemen yapalım diyerek sonrasında aramızdan ayrılan değerli ustamız minnetle anıyor ailesine ve ustamıza saygıyla eğiliyoruz. Güzel ve anlamlı sesiyle projeye olan desteği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli İbrahim Balkaş emekli TRT spikeri ve şiir seslendirmedeki desteklerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Değerli Handan Demiralp emekli TRT spikeri ve şiir seslendirmedeki desteklerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Değerli Mahmut Yıldırım, Seslendirme sanatçısı projeye olan desteklerine teşekkürlerimizi sunarız.
Değerli Yalçın Polat, Besteleriyle yapmış olduğu desteklere teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Değerli Ahmet Şahin, Klasik Türk Müziği Ney sanatçısı fon müziklerini projeye bağışladığı için teşekkürlerimizi sunarız.
Değerli İberya Özkan Melaşvili Gürcü sanatevi sanat yönetmeni Kafdağı Müzik grubu yönetmeni projeye olan destekleri için teşek-kürlerimizi sunarız.
Değerli Dr. Öğr. Görevlisi Aydın Varol Kemanî TRT keman sanatçısı fon müziklerini projeye bağışladığı için teşekkürlerimizi su-narız.
Kitap basımında bize sponsor olan Filiz Kiapevi sahibi değerli Oğuzhan Oruç ve editörlük yapan değerli Zeynep Oruç Tatlı’ya te-şekkürlerimizi sunarız.
Stüdyo Moda 101 sahibi değerli Selim Bölükbaşı ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız.
Değerli Umut Akadalı proje sürecinde yapmış olduğu desteklere teşekkürlerimizi sunarız.
Unkapanı, Esen müzik ve ekibine bilgi paylaşımları ve yol göstericilikleri için teşekkürlerimizi sunarız.

Bu güzel projeyi hayata geçirmemde hep yanımda olan değerli Eşim Mesut Aktulga ve değerli kızım Duru Aktulga ya projenin tüm aşamalarında yardımcı ve destek oldukları için minnetle teşekkürlerimi sunuyorum.
Bugün bir hayali kurup sağlığı yerinde olup, yürüyebilen, koşabilen, tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen kişiler kısa yolarla başarıyı yakalamak isterken karşılaştıkları ve anlayamadıkları engellere takılıp vaz geçmektedir.
Bu kitapla tek bir yoldan çare aramak yerine yeni ve bilinmeyen yolları deneyerek, keşfederek, arayarak ve kendi yolunu bularak ge-liştirmeyi deneyen her an yeniden başlama cesareti…..
Bu şiir kitabının çıkış hikayesi pek çok kişiye ilham verecek kalıcı örnek bir hikâye olacağı fikrindeyim…
İnsanın var olup hayatta kalabilmesi toplu halde yaşama ve dünyayı yaşanılır halde tutma becerisi, yapılan iyi hareketlerle oluşur…
Dünyada her şey birbiriyle bağlantılı bir şekilde hayat bulur ve bir iyilik dünyanın bir ucundakini etkiler…
Zihnimizde taşıdıklarımız önce düşünce, sonra duygu, sonra da davranışa dönüşerek varlıklarını ifade ederler. Kendini keşfedip hayallerinin elinden ve başkasının da hayallerinin elinden tutarak ha-yatı ve hayatını güzelleştirmenin adımlarını sende atabilirsin…
Başarı seninle olsun………………
Sevgi ve Saygılarımla
FEYZA AKTULGA

 

Yorum yaz
Bu kitaba henüz yorum yapılmamış.
Cardfinans ( Finansbank )
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
123,75   
123,75   
2
61,88   
123,75   
3
41,25   
123,75   
Bonus Card ( Garanti - TEB - Denizbank - Şekerbank vb. )
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
123,75   
123,75   
2
61,88   
123,75   
3
41,25   
123,75   
Maximum Card ( İş Bankası - Ziraat Bankası )
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
123,75   
123,75   
2
61,88   
123,75   
3
41,25   
123,75   
Worldcard ( YKB - TEB - Vakıfbank - Anadolubank - Albaraka )
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
123,75   
123,75   
2
61,88   
123,75   
3
41,25   
123,75   
Diğer Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
123,75   
123,75   
2
61,88   
123,75   
3
41,25   
123,75   
Kapat