Makam Müzik Dergisi Kış 2021 Sayı:13 Mehmet Şerif Sağıroğlu

Makam Müzik Dergisi Kış 2021 Sayı:13


Basım Tarihi
2021-03
Sayfa Sayısı
72
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Basım Yeri
İstanbul
Stok Kodu
15868846450202
Boyut
18x28
Baskı
1Değerli okurlarımız,

 

Zor bir yılı geride bıraktık. 2021 yılını umut dolu karşılıyoruz. Tüm dünyayı kasıp kavuran covid-19 salgınının yavaş yavaş yok olacağına olan inancımız büyük. Tüm sektörler gibi müzik sektörünün de üzerindeki karı yararak güneş ile buluşan bir kardelen gibi bu karanlık günleri aşıp aydınlığa kavuşmasını hep birlikte izleyeceğiz.

Dergimizin bu sayısında yarım asrı aşan sanat kariyeri ile müziğimize damga vuran bir duayeni, Asu Maralman’ı konuk ettik. Anıları, tecrübeleri, hayalleri ile sizler için çok değerli açıklamalar yaptı büyük sanatçı.

Dünyanın en önemli online müzik eğitim platformu “Labyrinth Online” ile online müzik eğitimi hakkında yeni çalışmaları ve merak edilenleri büyük müzik insanı Ross Daly anlattı.

Müziğin sınırları olmadığını biliyoruz. Kökleri yüzlerce yıl öncesine giden müzikal bir etkileşimi anlatan Serenin’in hikayesini anlatacağız size. Davide Baglietto ve Edmondo Romano’nun öncülüğünü yaptığı, “Cenova ile Karadeniz’in Ortak Müzikleri” son yıllara damgasını vuracak bir proje.

Türkiye aşığı, Grammy ödüllü sanatçı Maya Asucena yeni çalışmalarını ve ülkemizde dair gözlemlerini anlattı. Genç yeteneğimiz Merve Akyıldız, müzik tarihimize dair derin bilgileri ile Refik Hakan Talu, pandemi döneminde müzisyenler için ortaya koyduğu gelir kaynakları ile Musixen ve yeni çıkan albümler bu sayıda.

Yorum yaz
Bu kitaba henüz yorum yapılmamış.
Kapat